PIN UP Piknik 2013 na poznańskiej Cytadeli. Kolorowo i ciekawie w stylu Pin-up :) PIN UP Piknik 2013 na poznańskiej Cytadeli. Kolorowo i ciekawie w stylu Pin-up :)

PIN UP Piknik 2013 na Cytadeli Wyróżniony

  • Data dodania:

W ostatnim dniu sierpnia na poznańskiej Cytadeli odbyła się już trzecia impreza z cyklu PIN UP Piknik. Co roku cieszy się on coraz większym zainteresoiwaniem, zresztą nie ma co się dziwić :) W pięknych okolicznościach przyrody, na wspaniałym terenie przy restaurcji Umberto kilkanaście kobiet najpierw zostało przez profesjonalistki wystylizowane na wzór kobiet z lat 40 i 50.

Następnie odbywały się sesje zdjęciowe, oczywiście w stylu Pin-up, by na koniec spośród z dziewczyn na wybiegu wybrać Miss Pin-up 2013 w Poznaniu.

Pogoda dopisała, dopisali też poznaniacy. Trzeba przyznać, że wszystko było zorganizowane bardzo ciekawie. Nikt nie mógł się nudzić, nawet małe dzieci!

Dla niewtajemniczonych pozwolę sobie zacytować czym jest styl Pin-up z wikipedii:

Pin-up (z ang. pin-up - przypiąć, powiesić) - określenie używane wobec trendu wywodzącego się z głównie z lat 40. i 50. XX wieku. Pin-up girls (dziewczyny pin-up) były piękne i uśmiechnięte, ubrane w rozkloszowane sukienki lub skąpe stroje/bieliznę. Pojawiały się głównie na plakatach, które mężczyźni przypinali na ścianach (stąd ich nazwa).

Współczesne pin-up girls wzorują się przede wszystkim na modzie tamtych lat, ich charakterystyczną cechą są mocne czarne kreski nad górnymi powiekami, długie rzęsy (często sztuczne), mocno pomalowane na czerwono usta oraz "zarumienione" policzki. Charakterystyczne fryzury to głównie loki podpięte po bokach, grzywki - koniecznie podwinięte lub w formie dużych loków. Najbardziej znaną przedstawicielka nurtu pin-up była Marilyn Monroe.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznego PIN UP Piknik na Cytadeli w Poznaniu :)

Zainteresowanych zdjęciami o dużej rozdzielczości - proszę o kontakt: sesje portretowe w Poznaniu :)
Jeśli jesteście zainteresowani sesją w stylu Pin-up oczywiście też zapraszam!

Zaloguj się, by skomentować